10. - 12. 5. 2021, 17. - 18. 5. 2021
THE PEP VIENNA 2021

THE PEP VIENNA 2021

BUILDING FORWARD BETTER BY TRANSFORMING TO NEW, CLEAN, SAFE, HEALTHY AND INCLUSIVE MOBILITY AND TRANSPORT

Ministerská konference: 17. - 18. května 2021

Doprovodné akce: 10. - 12. května 2021

On-line výstava: 10. -21. května 2021

 

Akce 5. setkání ministrů v rámci Panevropského programu pro dopravu, zdraví a životní prostředí (THE PEP) se bude konat v podobě on-line akce od 17. do 18. května 2021.

Součástí akce bude řada doprovodných akcí konference, které proběhnou v termínu od 10. do 12. května. Připravena je i virtuální výstava, s tématy programu THE PEP, kterou bude možné navštívit v termínu od 10. do 21. května 2021. 

  

Více o akci (v angličtině):

 

PODROBNÉ INFORMACE:

O 5. setkání zástupců THE PEP na nejvyšší úrovni

Každých 5 let se koná tato ministerská konference na vysoké úrovni, jejímž cílem je podpora meziodvětvové spolupráce na nejvyšší úrovni v oblasti dopravy, zdraví a životního prostředí na celoevropské úrovni. 

Ústředním prvkem letošní konference je přijetí „Vídeňské deklarace“ a jejích příloh, zejména prvního Panevropského plánu na podporu cyklistické dopravy (všechny dokumenty jsou ke stažení zde). Další přílohy k Vídeňské deklaraci jsou: Klíčová fakta a čísla o dopravě, zdraví a životním prostředí; Doporučení pro ekologickou a zdravou udržitelnou dopravu; Politická doporučení pro ekologické cestování; Závěry a doporučení Příručky o udržitelné městské mobilitě a územním plánování; a pracovní plán na období 2021–2025.

V týdnu před konferencí nabízejí zúčastněné země a organizace doprovodné akce ve formě webinářů nebo online diskusních skupin na různá témata.

Většina nabízených doprovodných akcí bude probíhat v angličtině se simultánním tlumočením v němčině, francouzštině a ruštině. Dostupnost jazyků v příslušných termínech bude oznámena na konci dubna.

Chcete-li se zúčastnit jednoho nebo více webinářů, je nutná registrace prostřednictvím online konferenční platformy na adrese https://hopin.com/events/the-pep-vienna-2021 .  Účast musí potvrdit organizátoři konference.

 

O programu THE PEP

Panevropský program pro dopravu, zdraví a životní prostředí (THE PEP – Transport, Health and Environment Pan-European Programme) vznikl v roce 2002 pod hlavičkou UNECE (United Nations Economic Commission for Europe). Program spojuje témata dopravy, zdraví a životního prostředí, jeho hlavním cílem je mimo jiné podporovat udržitelnou mobilitu, omezovat negativní dopady dopravy jako jsou emise nebo hluková zátěž či podporovat bezmotorovou dopravu. PEP sdružuje země Evropy, Střední Asie a Severní Ameriky. Více na https://thepep.unece.org/

 

KONTAKT:

V případě zájmu o podrobné informace prosím kontaktujte:

Ke stažení

THE PEP_pozvánka_fin+.pdf (498 kB)
Modul: Akce