15. 4. 2020
Webinář k metodice SUMP 2.0 (lekce 1-7)

Webinář k metodice SUMP 2.0 (lekce 1-7)

Strategické plánování se řídí určitými zákonitostmi. Jak je ale uplatňovat v denním životě a zapracovat do řízení města?

Prvních pět lekcí Akademie městské mobility představilo obecné principy SUMP. Vy je možná znáte, ale znají je i vaši kolegové? Pokud víme, že SUMP není o jednom úředníkovi a politikovi, pak si zaděláváme na problém… Hned první lekce vysvětluje, proč všude důrazně budeme používat zkratku SUMP, a nikoliv doposud v Česku užívanou zkratku PUMM. Je totiž nutné se vrátit k evropskému pohledu.

Lekce  6 a 7 pak poodhalily možné příčiny problémů s první generací plánů mobility SUMP 1.0. Sice byly vytvořeny  pracovní struktury (viz lekce 6) a byl určen rámec pro plánování (viz lekce 7), ale jako by tomu něco chybělo.

Prioritním cílem je více než jen přinášet informace, ale skrze vědomosti směřovat ke změnám. Cílem totiž není, aby město mělo SUMP, ale aby se řídilo jeho principy. Méně už záleží na tom, jaký název ten plán bude mít, klíčové je pochopení principu strategického plánování

 

Pro přihlášení prosím použijte registrační formulář.

Začátek webináře je 15. dubna 2020 od 10:00 hod.

 

Souhrn výstupů:

Foto: Rupprecht Consult

Modul: Akce