30. 4. 2020
Tři kroky pro změnu ulice nebo náměstí

Tři kroky pro změnu ulice nebo náměstí

  

Jak jsou naše města připravena na nové období po skončení epidemie? Další webinář na téma "Jaké jsou hlavní předpoklady pro změnu veřejného prostoru?" vyjde ze zkušeností prvních seminářů k přípravě metodiky plánů udržitelné městské mobility, které proběhly 8. 4. a 15. 4. 2020. 

Spolek Partnerství ve spolupráci s Fakultou dopravní ČVUT, Vysokou školou ekonomickou v Praze a Univerzitou Pardubice, si dovoluje Vás pozvat na webinář

Tři kroky ke změně veřejného prostoru

 

TERMÍN: 30. 4. 2020 od 10:00

Můžeme jej také uvést citátem z evropské metodiky plánů mobility: 

„Neříkejte mi, jaké jsou vaše priority. Ukažte mi, kde utrácíte vaše peníze, a já vám hned řeknu, jaké jsou.“ (James W. Frick).

 

PROGRAM:

   • Jak reagují chytrá města na COVID-19:  https://www.akademiemobility.cz/aktuality/1182/kdyz-zacnou-chybet-miliardy
    COVID-19 přepisuje dějiny, které se musejí projevit i v dopravě. Za dva týdny se v praxi ukázalo, co Plán udržitelného rozvoje Česká republika 2030 plánoval na 10 let: práce z domova narostla, zvýšil se tlak na digitalizaci a internetovou gramotnost (spojení po internetu je pro řadu lidí jediným pojítkem),  role solidarity a komunit na místní úrovni obrovsky posílila, zdraví jako zodpovědnost každého, veřejný prostor a bezpečnost proměnily svůj význam ... další nás teprve čekají 
   • Řada měst připravuje nebo aktualizuje plán udržitelné městské mobility. Hodnocené budou optikou nové  evropské metodiky SUMP 2.0, podle které vzniká národní česká metodika (https://www.akademiemobility.cz/shrnuti). Ta je na první pohled nenápadnou změnou. V důsledcích je to ale revoluce, u nás to platí dvakrát.  Jak do ní zapracujeme proměnu jednotlivých ulic? 
   • Můžeme využít příležitost k nastartování ekonomiky zelenější, zdravější a udržitelnější, která upřednostňuje zdraví a práva lidí i ochranu přírody. Jinými slovy, jak poladit města, aby v nich chtěly žít naše děti i jejich děti. Pojďme společně hledat odpověď na to:

 

Informace pro účastníky

Pro připojení k videokonferenci slouží následující odkaz.:

https://us02web.zoom.us/j/85961704798?pwd=RFdCOVJ5ZEt5aFlWdjdIbUNSRXVJUT09
Meeting ID: 859 6170 4798
Password: 029166

Modul: Akce