Aktuality podle tagu
V boxu níže dosaďte za "tag:" kód tagu.
Například tag: tag1. Nebo tag: tag2. Atd.

Mladí návrháři dopravních prostředků ovlivní podobu měst

09. 02. 2019

Občas se objeví zpráva ukazující, jak tvořiví dokážou být teenageři. Dnešní patří mezi ně. Skupiny žáků ze základních škol v Kraji Vysočina dostali za úkol postavit ze stavebnice Lego pohyblivé roboty. A výsledek? Metací vůz, přepravní automat, lunaparková atrakce, tank či auto budoucnosti. 

Soutěže jako byla LEGO Robot, kterou pro žáky 7. – 9. tříd premiérově vyhlásil Kraj Vysočina s partnery, by mohly být součástí strategických plánů měst. Zapojení studentů a žáků základních a středních škol má svoje dobré důvody. Dlouhodobé strategie se projeví za několik let, jejich efekt pocítí nejvíce právě tato generace.

Celou zprávu o výsledcích nultého ročníku soutěže LEGO Robot si můžete přečíst na webu Kraje Vysočina: https://www.kr-vysocina.cz/metaci-vuz-postaveny-zaky-havlickobrodske-zakladky-vyhral-soutez-robotu/d-4093413/p1=1013

Tabulka vítězů:

Kategorie A dálkově ovládaný robot, jednoduchý průjezd dráhou

  1. místo ZŠ Rošického, Jihlava ve složení Ondra Stejskal a Adam Jaroš

Kategorie B dálkově ovládaný robot, náročný průjezd dráhou

  1. místo Gymnázium Jihlava, Štěpán Taláček

Kategorie C volná, vlastní podoba robota vykonávající činnost a vydávající zvuky

  1. místo ZŠ Havlíčkův Brod, V Sadech, Petr Novotný, Aleš Strnad

Článek vznikl ve spolupráci NaKole z.s. a Partnerství pro městskou mobilitu z.s., za podpory a spolufinancování z prostředků Ministerstva životního prostředí České republiky. Text nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.


Štítky: Smart Cities, Inovativní řešení a mobilita (Mezioborového plánování, tag21), Autonomní vozidla (Dobrá praxe, tag34), Aktivní občan, NNO (Občan, tag36), Děti (Občan, tag38)