Aktuality podle tagu
V boxu níže dosaďte za "tag:" kód tagu.
Například tag: tag1. Nebo tag: tag2. Atd.

CARSHARINGY GODRIVE A AUTONAPŮL SPOJUJÍ SÍLY A ZVÝHODŇUJÍ VZÁJEMNÉ VÝPŮJČKY

24. 06. 2022

CARSHARINGY GODRIVE A AUTONAPŮL SPOJUJÍ SÍLY A ZVÝHODŇUJÍ VZÁJEMNÉ VÝPŮJČKY
ČESKOBUDĚJOVIČTÍ SDÍLNÍCI ZÍSKAJÍ AUTA V OSMI DALŠÍCH MĚSTECH, LIDÉ Z AUTONAPŮL VĚTŠÍ FLOTILU V JIHOČESKÉ METROPOLI

Společná tisková zpráva Autonapůl a GoDrive: pátek 24. června 2022

ČESKÉ BUDĚJOVICE/BRNO – Od letošního června získají Českobudějovičtí zvýhodnění na jízdy více než 80 sdílenými auty ve většině krajských měst v Česku, lidé ze zbytku republiky mohou slevu využít na 20 sdílených aut v jihočeské metropoli. Spoluprací chtějí carsharingy GoDrive a Autonapůl dále zefektivnit využití svých aut, motivovat cestující ke kombinování veřejné a individuální dopravy a pomoci městům od přetížení individuální dopravou.

„Rozhodli jsme se jít cestou spolupráce, kdy si v Českých Budějovicích nebudeme konkurovat a zároveň zachováme maximální možný prostor lidem. Výzkumy ukazují, že soukromě vlastněná auta totiž po 95 % svého času jen zbytečně zabírají místo, jedno sdílené auto jich nahradí až patnáct. [1] GoDrive má v Českých Budějovicích tradici a početnou flotilu, která dokáže uspokojit místní i návštěvníky. Rozhodli jsme se proto stáhnout a našim sdílníkům vyjednat u českobudějovického carsharingu až 75 kilometrů zdarma," vysvětluje důvody pro spolupráci ředitel Autonapůl Michal Šimoník.

GoDrive v tuto chvíli v Českých Budějovicích provozuje 20 vozů, Autonapůl disponuje v osmi dalších krajských městech flotilou více než 80 aut včetně Tesly 3. Klienti, kteří už jeden z carsharingů využívají, získají u toho druhého jednorázový kredit 500,- Kč, který je platný do vyčerpání. Stačí se u něj registrovat a zadat speciální kód.

Podle dat Autonapůl za poslední roky roste počet jízd, které sdílníci zahajují mimo své domovské město. Za rok 2021 to bylo už skoro 10 % všech jízd. Znamená to, že lidé část své cesty zvládnou hromadnou dopravou nebo spolujízdou, sdílené auto pak využijí na poslední úsek své trasy. Tomu nahrává i program ČD Body, ve kterém lidé při cestování s národním dopravcem sbírají věrnostní body a každý měsíc tak mohou snížit svou fakturu o dalších 250 korun u Autonapůl [2]. I to motivovalo brněnské carsharingové družstvo nabídnout svá auta po celé republice pro budějcký GoDrive.

„Jsme budějcký carsharing a soustředíme se na nabídku kvalitních služeb a moderních aut v našem městě. Vzájemné propojení s Autonapůl přinese našim uživatelům zvýhodněný carsharing i v jiných městech. Snažíme se lidem v Českých Budějovicích nabídnout i jinou možnost, než je cestování vlastním vozem a bereme to tak, že udržitelná mobilita se může vzájemně doplňovat. Uživatelé Autonapůl tak mají díky naší spolupráci k dispozici 20 sdílených vozů na jihu Čech," popisuje výhody jednatel carsharingu GoDrive Ondřej Zenkl.

Společnosti Autonapůl a GoDrive patří mezi takzvané roundtrip carsharingy, ve kterých si sdílníci mohou své cesty plánovat a auta rezervovat i s velkým předstihem - den, dva, ale klidně třeba čtvrt roku. Právě předvídatelnost a možnost si cesty naplánovat patří k důvodům, proč takto koncipované systémy vykazují dlouhodobě vyšší vytížení aut než takzvané free-float carsharingy, jejichž uživatelé podobnou možnost plánování nemají. [1] Přínosem je tak i snížení počtu aut, která bez užitku zabírají prostor na ulicích, protože takto sdílená auta reálně lépe nahrazují vlastní auta soukromých osob i firem.

Kontakty:
Mgr. Michal Šimoník, ředitel Autonapůl, e-mail: simonik@autonapul.cz, telefon: 608 468 579
Ing. Ondřej Zenkl, jednatel carsharingu GoDrive, email: zenkl@zenklcb.cz, telefon: 739 257 617
Ing. Jakub Geršl, jednatel carsharingu GoDrive, email: j.gersl@godrive.cz, telefon: 608 527 113
 
Poznámky:
[1] Podrobnosti o vytížení aut v různých typech carsharingů a jejich principech najdete na https://www.autonapul.cz/carsharing/
[2] Podrobnosti o věrnostním programu ČD Body najdete na https://www.autonapul.cz/ceske-drahy/
[3] Ilustrační fotku GoDrive najdete na https://www.uschovna.cz/zasilka/ZMTXSTFUGFTBRH9K-L8Z

Galerie ilustračních fotografií Autonapůl na https://www.zonerama.com/Autonapul/Album/49e3186c-2f11-4860-bc2c-5326db555c59 (zdroj: archiv Autonapůl)

O GoDrive:
GoDrive je budějovický carsharing, služba, která provozuje flotilu sdílených aut Škoda Fabia, Rapid a Citigo. V krajské metropoli funguje již pátým rokem a přinesla řešení všem, kdo potřebují krátkodobé výpůjčky aut v řádu hodin až dnů. Auta jsou k dispozici 24/7 přímo v ulicích města a umožňují tak lidem flexibilní formu dopravy bez nutnosti dojíždět do města vlastním automobilem nebo auto vlastnit. Jedná se o lokální projekt spravovaný místními nadšenci – veškerý vývoj, podpora i marketing stojí na budějovických základech a znalosti místního prostředí. Služba je dimenzovaná tak, aby pokryla oblast celého města a umožnila udržitelnější formu osobní dopravy jak pro obyvatele, tak návštěvníky Českých Budějovic. Výpůjčky i registrace probíhají bezkontaktně prostřednictvím mobilní aplikace a platební karty.

O Autonapůl:
Autonapůl provozuje po celé republice flotilu zhruba osmi desítek sdílených aut různých kategorií, od malých městských vozů, přes úsporná rodinná kombi po osobní dodávky či elektromobily včetně ikonické Tesly. Působí v Praze, Brně, Pardubicích, Hradci Králové, Liberci, Plzni, Ostravě a Olomouci. Podrobnosti o výhodách a podmínkách prvního českého carsharingu Autonapůl jsou na www.autonapul.cz - například cestující Českých drah mohou své ČD body využít jako slevu na služby tohoto carsharingu.


Štítky: Sdílení aut a jízdních kol (Dobrá praxe, tag33)