Aktuality podle tagu
V boxu níže dosaďte za "tag:" kód tagu.
Například tag: tag1. Nebo tag: tag2. Atd.

Startwithchildren - jednoduše nejlepší cesta

31. 05. 2024

28. a 29.5.2024 proběhla v Bratislavě konference Startwithchildren. Nosnou myšlenkou je, že co je dobré pro děti, je dobré pro všechny. Svět se odvrací od měst stavěných "pro otce" - dálnice, silnice; to už by mělo být minulostí. Teď přecházíme z úrovně "přežít" na úroveň "žít". Města krátkých vzdáleností, kdy můžete všude bezpečně chodit pěšky, jezdit na kole a to nejen Vy, ale i Vaše děti, Vaše rodiče. Nemusíte jezdit na chaty, protože ve městě máte všechno po čem toužíte; jste ve městě ve kterém chcete žít Váš život a chcete, aby tu vyrůstaly i Vaše děti.

Konferenci uvedla k tématu paní prezidentka Slovenska - Zuzana Čaputová. Poté se ujal slova pan primátor Bratislavy Matúš Vallo a také mluvil moc hezky k věci. Pak už se střídali jednotliví guru v tématech jeden za druhým jako například Ankina Chachra, Erion Veliaj, Tim Gill, Tomas George, Gil Penalosa, Jan Gehl, Petra Marko a další. 

A navíc nebylo to jen o sezení - odpolední program byl víc než praktický - workshopy, výstavy a výlety. My, za Partnerství pro městskou mobilitu jsme se šli inspirovat do Bratislavských veřejných parků a prostor, abychom se dozvěděli, čemu při rekonstrukcích čelí oni a co naopak zvládají na jedničku. Další den byl výlet do Karpat, 15minut autobusem od Bratislavy. Tato část Karpat je považovaná za příměstský park a nutno říct, že je hodně navštěvovaná. Bratislava také dělá vše proto, aby tam lidi nalákala a aby se tam cítili dobře!

Teď už to jen praktikovat do měst, protože o tomto, to skutečně je! 


Štítky: Strategie (Role města, tag2), Emise a imise dopravy (Fakta a čísla, tag9), Hluk a vibrace z dopravy (Fakta a čísla, tag10), Infrastruktura a vozový park (Fakta a čísla, tag11), Nehodovost a bezpečnost (Fakta a čísla, tag13), Spokojenost a kvalita života (Fakta a čísla, tag14), Zdraví a aktivní mobilita (Fakta a čísla, tag15), Lidský rozměr (Mezioborového plánování, tag19), Smart Cities, Inovativní řešení a mobilita (Mezioborového plánování, tag21), Vzdělávací rozměr (Mezioborového plánování, tag24), Veřejná doprava (Dobrá praxe, tag26), Cyklistická doprava (Dobrá praxe, tag27), Pěší doprava (Dobrá praxe, tag28), Děti (Občan, tag38), Ženy (Občan, tag39), Senioři (Občan, tag40), Veřejný prostor (tag42), Lidé s omezenou hybností a zdravotně postižení (tag43)