Aktuality podle tagu
V boxu níže dosaďte za "tag:" kód tagu.
Například tag: tag1. Nebo tag: tag2. Atd.

Tajemství úspěchu Uničova

21. 02. 2019

Pro Nizozemce a pro Uničováky je cyklistika stejně normální jako dýchání. Nemyslí na to, prostě to dělají. Snad fakt, že o tom nemyslí, je klíčem k úspěchu kola v Nizozemsku a v Uničově.

O Nizozemsku víme, ale proč mluvíme o Uničově, když u nás je řada dalších cyklistických českých měst?

V roce 2000 byla zde jedna krátká cyklostezka. V roce 2018 je na katastru města vybudováno: 9.390 m smíšených komunikací pro pěší a cyklisty a 9.995 m cyklistických stezek. A to není vše. Uničov je spojen se všemi okolními obcemi cyklostezkami. takový malý cyklistický ráj v České republice.

Jak se to mohlo stát? Jednoduché. Osvícené vedení města a sehraný kolektiv úředníků. Za 18 let pomocí dotací investovali do cyklostezek 134 mil. Kč.

Více o postupném budování uničovského zázraku najdete zde: https://unicov.dobramesta.cz/cyklo.

Ale jedna maličkost jim chybí. Jsou tak skromní, že zapomněli o sobě natočit kráký videoklip. Ne pro sebe, ale pro ostatní města, pro ostatní obyvatele. Už není na místě se odkazovat na Nizozemsko... Potřebujeme naše vzory...

Inspirace pro Uničov - natočte něco podobného: https://www.youtube.com/watch?v=hs_aqm0j7jI

Článek vznikl ve spolupráci NaKole z.s. a Partnerství pro městskou mobilitu z.s., za podpory a spolufinancování z prostředků Ministerstva životního prostředí České republiky. Text nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.


Štítky: Vize (Role města, tag1), Strategie (Role města, tag2), Cyklistická doprava (Dobrá praxe, tag27)