Aktuality podle tagu
V boxu níže dosaďte za "tag:" kód tagu.
Například tag: tag1. Nebo tag: tag2. Atd.

Německý bikesharingový obr jde do českých regionů

03. 03. 2019

Na tuzemský trh sdílení jízdních kol vstoupila společnost Nextbike, která patří mezi největší poskytovatele bikesharingu v Německu. V Česku firma nextibke spojila síly s olomouckým výrobcem jízdních kol Olpran. Prvních několik stovek kol Nextbike letos poskytne ke sdílení obyvatelům Ostravy a Prostějova, kde by se roční tržby systému sdílení kol měly po spuštění projektu pohybovat v milionech korun.

Společnost Nextbike Czech Republic byla založena loni v září, německá firma Nextbike v ní drží jedenapadesátiprocentní podíl a zbývajícími 49 procenty disponuje Olpran. „Nextbike byl založen v roce 2004 v Lipsku a provozuje systém pro sdílení kol ve více než 200 městech.

Česká republika se stává 27. zemí, kde Nextbike působí,“ uvedla firma na svých stránkách. Vyjádření společnosti Nextbike Czech Republic, jejímž jednateli jsou Lukáš Luňák a Tomáš Karpov, se zatím nepodařilo získat. Firma na začátku roku uspěla v tendru na zavedení systému sdílení jízdních kol v Ostravě a nyní si ji vybral i Prostějov.

V Prostějově bude od 1. března k dispozici sto kol a devět stálých i několik virtuálních stanovišť. V pilotním projektu bude prvních 15 minut zapůjčení kola zdarma. Za každou započatou půlhodinu pak lidé zaplatí 15 korun.

Zdroj: E15.cz

Více: https://nextbikeczech.com/cs/prostejov/

Článek vznikl ve spolupráci NaKole z.s. a Partnerství pro městskou mobilitu z.s., za podpory a spolufinancování z prostředků Ministerstva životního prostředí České republiky. Text nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.


Štítky: Sdílení aut a jízdních kol (Dobrá praxe, tag33)